Partner Merytoryczny w roku akademickim 2019/2020

Partner Merytoryczny

Globalna praktyka White & Case w zakresie rynków kapitałowych cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie. Kancelaria prowadzi złożone transakcje krajowe i międzynarodowe w każdej jurysdykcji oraz posiada jedną z wiodących i najwyżej cenionych praktyk w zakresie rynków kapitałowych spośród wszystkich firm prawniczych w Polsce. W ostatnich latach White & Case doradzała w najbardziej prestiżowych transakcjach, które miały miejsce na polskim rynku kapitałowym. Dzięki ścisłej współpracy z biurami w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, kancelaria oferuje klientom kompleksowy zakres usług prawnych rządzonych prawem angielskim, amerykańskim i polskim, które odpowiadają najwyższym międzynarodowym standardom.

 

Wspólne inicjatywy

Symulacja Turnieju

Turniej Prawa Rynków Kapitałowych to inicjatywa członków Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych. Projekt skierowany jest do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, interesujących się zagadnieniami rynku kapitałowego, transakcjami M&A, private equity czy VC.

Rozgrywki akademickie to twardy orzech do zgryzienia ze względu na niewielką ilość takich wydarzeń w toku studiów. W związku z tym wychodzimy przyszłym uczestnikom naprzeciw i razem z White & Case organizujemy Symulację Turnieju, która odbędzie się już w lutym 2018 r. w siedzibie kancelarii w wieżowcu Q22 w  Warszawie.

Wiemy, że tematyka Turnieju może rozgrzewać do czerwoności, a udział w takim wydarzeniu potrafi podnieść ciśnienie. Udział w symulacji pomoże dobrze poznać procedurę przebiegu rozgrywek i obniży poziom stresu podczas właściwego konkursu.

Merytoryczne wsparcie prawników z kancelarii White & Case podczas symulacji z pewnością pozwoli Wam lepiej przygotować się do marcowego wydarzenia dostarczając ważnych i inspirujących wskazówek.

Wyjazd warsztatowy

Kancelaria White & Case jest organizatorem wyjazdu do Jaworowego Dworu dla wszystkich uczestników Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych w dniach 13 i 14 kwietnia 2018 r. To wydarzenie jest nagrodą dla osób biorących udział w akademickich rozgrywkach, a także okazją do pogłębienia wiedzy.

Prawnicy z działu Capital Markets przygotują serię warsztatów dla studentów. Poza wartościowym szkoleniem wyjazd stanowi świetną możliwość zintegrowania się i odpoczynku po przygotowaniach do Turnieju.

Spotkania w Kancelarii

W roku akademickim 2017/2018 Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych ma przyjemność współpracować z kancelarią White & Case, której polski dział zajmujący się rynkiem kapitałowym został wyróżniony w rankingu Chambers Global.

Zależy nam na tym, aby przekonać nowych członków Koła, że do rynków kapitałowych można poczuć miętę na każdym etapie studiów, a tym już zakochanym w tej dziedzinie prawa dać możliwość dalszego rozwijania skrzydeł pod czujnym okiem praktyków z działu Capital Markets.

Mamy nadzieję, że tegoroczne partnerstwo merytoryczne kancelarii White & Case stanie się dla wielu osób początkiem przygody w świecie rynku kapitałowego i nieocenioną pomocą w kwestiach, które trudno zrozumieć dzięki samej lekturze podręczników.

Zachęcamy do zaangażowania się w działalność Koła i uczestnictwa w ciekawych spotkaniach, które odbędą się w tym roku akademickim!